Květinový den 2026
Tato celorepubliková akce, jejímž smyslem je získat finanční prostředky na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologic-kých pacientů, podporu výzkumu, investiční podporu onkologických pracovišť, podporu hospicům, se v naší obci koná již řadu let.
S dobrovolníky (vlastně dobrovolnicemi), jste se mohli 13. května 2026 setkat v ulicích, školách, obchodech, na úřadech. Děvčata nabízela za min. příspěvek 20 Kč kytičku se světle fialovou stužkou (stužka má každý rok jinou barvu). Spolu s kvítkem rozdávaly i letáky s informacemi, jak chránit své zdraví, které screeningové programy nabízí a hradí pojišťovny…
V letošním roce se v Milíně ve dnech 13. - 15. května 2026 vybralo dohromady 12 314 Kč (pro porovnání v loňském roce 10 041 Kč). Nejvíc v historii sbírky.
Částka poputuje na konto Ligy proti rakovině, kam lze přispívat i během roku. Vězte, že díky Vám (nám) všem se v celé republice za dobu konání (30 let) vybraly neuvěřitelné částky, které pomáhají. Co je důležité zdůraznit - všichni si zasloužíte obrovské poděkování za příspěvky!
Velice děkuji i oběma školám za připojení se ke sbírkovému dnu. Speciálně děkuji - kolektivu učitelek z MŠ, žákyním Michaele Dušákové a Anetě Trýbové i jejich patronce Lucii Fialové. Všechno jsou velmi šikovné ,,květinářky“.
Celkovou částku letošní sbírky v Milíně bych nemohla zveřejnit, kdyby nebylo šikovné paní na poště. Děkuji, Jolčo!