Obsah

Památky

# A Á B C Č D Ď E É Ě F G H CH I Í J K L M N Ň O Ó P Q R Ř S Š T Ť U Ú Ů V W X Y Ý Z Ž
#

PAMÁTNÍK VÍTĚZSTVÍ

Památník se nachází na území obce Milín a je vybudován na návrší mezi Milínem a jeho osadou Slivice. Památník vyjadřuje ideu definitivní porážky německé hitlerovské armády dovršenou posledním bojem 2. světové války na evropském kontinentu. Také slouží jako připomínka na nespočetné množství obětí, jež si válka vyžádala v řadách vojsk, partyzánů i mezi civilisty v celém regionu.

Pamětní deska

PAMĚTNÍ DESKA E. BOŘICKÉMU

Zásluhou čtenářského spolku byla vyhotovena pamětní deska (tmavý syenit, návrh - příbramský profesor Matěj Pelnář), která byla slavnostně odhalena dne 25. června 1882 na rodném domku Emanuela Bořického v čp. 75 (ulice 11. května). Za deskou je zazděn pamětní list.


#

PIVOVAR (bývalý)

Kdo jede autem nebo autobusem od jihočeských rybníků směrem ku Praze, možná si v půli cesty všimne po levé straně nápadné a zajímavé siluety. Při bedlivějším pohledu člověk rozezná dva komíny, z toho jeden s podivnou konstrukcí (čapí hnízdo) na vrcholu. Tyto komíny patří, lépe napsáno, jsou dominantou milínského pivovaru, ten se nachází v areálu čp. 1 (bývalý milínský zámek). V historii objekt patřil Schwarzenberkům.

Pomník

POMNÍK NAŠIM PADLÝM

Pomník obětem 1. světové války z Milína a okolí se nachází v Milíně, v ulici 11. května vedle budovy s čp. 1 (bývalý pivovar). Jeho autorem je akademický sochař Jan Vítězslav Dušek z Tábora. Základní kámen byl položen 28. října 1928.