Milín pomáhá Ukrajině

vlajka Obec zřídila sbírkový účet na podporu Ukrajinců, kteří budou ubytováni v naší obci. Číslo účtu: 4642809379/0800
Dále v textu najdete odkaz, kde uvidíte stav účtu.

Vážení milínští spoluobčané,

děkujeme za dosud poskytnutou materiální pomoc a za čas, který jste věnovali přípravě ubytování ve staré škole v Milíně a na faře na Slivici.

Je samozřejmé, že ne každý má čas, přístřeší nebo materiální pomoc, které by mohl věnovat válečným uprchlíkům.

Mnozí z Vás jistě darovali finanční obnos některé z humanitární organizací, jež pracují ve „velkém“ a blíže konfliktu. Někteří z Vás nabídli finance obci Milín.

V Milíně samotném bude potřeba pro „naše Ukrajince“ zajistit stravování, ubytování, docházku do školy a možnost kvalitně trávit volný čas. Také je třeba nabídnout nějakou práci (brigády na úklid v domácnostech, pomoc na zahradě apod.)

Z uvedeného důvodu Obec Milín otevírá dárcovský transparentní účet, právě pro potřeby NAŠICH uprchlíků. Uvedený účet je oddělen od rozpočtu a financování obce.  Bude z něj hrazena výhradně pomoc a náklady spojené s uprchlíky.

V současné době je ubytováno 8 dětí a 3 ženy na faře na Slivici a maminka se 4 dětmi v Milíně. Ve staré škole zatím celkem 5 (maminky a děti). Aktuálně přibyli další uprchlíci, aktualizujeme jejich počty. Také jsou někteří ubytováni v soukromí.

Od pondělí 7. 3. 2022 by mělo začít do školy v Milíně docházet cca 13 ukrajinských školáků z Milína, Slivice, Pečiček a z hájovny u Kozárovic.

Předškolní děti budou mít možnost trávit společně s maminkami čas ve 2. patře knihovny, v dětském oddělení knihovny, nízkoprahovém centru a v herně MC Milínek.

Ve staré škole v Milíně je místo pro cca 16 osob. Nyní jsou obsazeny již všechny 4 pokoje. Ubytovala se i maminka s 3 měsíčním kojencem.

Děkujeme za všechny Vaše nabídky pomoci, vážíme si Vaší lidskosti. Jestliže jsme je prozatím nedokázali využít, určitě se na Vás ještě obrátíme. Nabídku Vaší pomoci (co konkrétně můžete nabídnout) posílejte prosím e-mailem do knihovny: knihovnamilin@volny.cz nebo na OÚ: obecmilin@volny.cz

Dárcovský transparentní účet Milín pro Ukrajinu

vedený u České spořitelny, a.s., číslo účtu: 4642809379/0800

odkaz na aktuální stav penežních prostředků na transparentním účtu