O Milínu článek v prestižním magazínu Energeticky soběstačné budovy

V novém vydání magazínu (č. 3/2022) je na str. 14 - 18 článek od akad. arch. Aleše Brotánka, autora projektu: Komplexní stavební úpravy sídliště v obci Milín

„Milínské sídliště vykročilo z éry uhlí směrem k nezávislosti zdravého komfortu.“

V článku je řada fotek z milínského sídliště, technický popis celého projektu a ocenění přístupu obyvatel domů: „Místostarosta Vojáček dodnes považuje nakonec vstřícný a trpělivý přístup nájemníků, jak v době příprav, tak především v době provádění stavebních úprav, za klíčový a zásadní pro celkovou realizaci akce.“

K tomu se vyjadřuje i sám architekt Brotánek s lehkou nadsázkou: „Tato stavební úprava prováděná za provozu posouvá všechny obyvatele mezi svaté.“

Jak je v článku konstatováno: „… za půl roku se bytové domy přesunuly z 20. do 21. století“.

A cesta do budoucna zůstává otevřená: „Pan místostarosta Vojáček už během úprav navrhl zachovat průchody po komínech, kterými bude možno propojit budoucí fotovoltaickou elektrárnu do elektroinstalace domu. Vytápění by podle našeho názoru jednou mohla řešit i lokální bioplynová stanice z domovních a městských organických odpadů, kterou by bylo jednoduché napojit na stávající rozvod a nahradit zemní plyn.“

Vytvořeno: 15. 9. 2022
Poslední aktualizace: 19. 9. 2022 13:47