Trasa A (11 km) - Od ZŠ k MŠ, pak rovně do lesa. na první křižovatce cest vlevo do kopce, přechází se silnička do Vrančic, kousek rovně, pak vlevo dolů k bývalé vrančické šachtě. Kolem samoty u Koňasů do Životic (K 1). Pak stále rovně do Vrančic a do Ostrova (K 3, občerstvení). Spodní cestou na palouk a kolem zahrádek do cíle.
Trasa B (18 km) - Ze Životic vlevo do Těchařovic, kolem rybníka do Tušovic, přes Tušovičky do Hořejan, doprava k lesu (K 2). Lesem, asi 1 km po bývalé železniční trati, pak vpravo do Ostrova. Dál společně s trasou A do cíle.
Jelikož slavíme 30. výročí pochodu, rádi bychom zaznamenali zvýšenou účast. Jiří Trnka st.